Norsk Hagedamforening

Velkommen til Norsk Hagedamforening! 🌿🐠
Vi er glade for at du har funnet veien hit, og vi håper du vil trives i vårt fellesskap. Som registrert bruker kan du umiddelbart delta i diskusjoner, dele dine erfaringer, stille spørsmål og poste tråder om alt som har med hagedammer å gjøre.
Hvis du i tillegg blir medlem av Norsk Hagedamforening, får du tilgang til eksklusive medlemsfordeler som rabatter hos våre samarbeidspartnere, spesialtilbud på produkter, og invitasjoner til arrangementer og kurs.

Registrer deg i dag og bli en del av vårt engasjerte hagedam-miljø! Vi ser frem til å høre fra deg!

Innedam prosjekt hos tgreen

Da er vi i gang med å støpe i sålene. Yttermuren til bygget ble støpt i går. Muren til dammen er vi i gang med nå:cool:.
Håper å bli ferdig i dag med den.
Etter dette begynner vi med golvene til dette bygget.
Og en ting er sikkert. Jackon Thermomur er et genialt system å jobbe med. Dyrt ja, men fy flate å fort å greit det erv å jobbe med.

Legger ved noen bilder fra i går.

DETTE SER JO BRA UT. Synes at jeg kjenner lukt av penger som forsvinner. Gratis med starten dette blir moro å følge med på.
 
Dette blir bra Thore:) Blir spennende å følge dette prosjektet. Spørs nok om det blir en tur til porsgrunn neste år.
Lykke til videre:)
 
Takker for det dere!
Er langt igjen, men nå har vi som sagt kommet i gang med dette prosjektet.
Legger ut et par bilder som jeg tok nå for ca 15min. siden. Ble ferdig med å støpe i sålene, så nå er det bil med betong pumpe på resten av støpingen her. Det var MANGE blandinger som ble brukt til disse sålene.
 

Vedlegg

  • 010.jpg
    010.jpg
    98,6 KB · Sett: 117
  • 014.jpg
    014.jpg
    97,7 KB · Sett: 106
syns det går bra unna jeg:)setter pris på at du er flink med bilder,kanskje jeg kan lære litt om grunnarbeide og støping også,hehe blir fort noen bøtter med støp bare sånne ting
 
syns det går bra unna jeg:)setter pris på at du er flink med bilder,kanskje jeg kan lære litt om grunnarbeide og støping også,hehe blir fort noen bøtter med støp bare sånne ting

Ja det blir det, men resten av støpingen her nå blir med betong bil med pumpe:rolleyes:.
Det neste nå blir å legge ned Jackofoam plater (10cm tykkelse), legge i armerings matter å støpe med 10cm betong til gulvet i kjelleren og dammen.
 
Dette ser bra ut Thore! Når grunnarbeidet er ferdig er mye gjort. Mye arbeid som ikke synes. Skal du bruke Jackon Thrmomur videre oppover til dammen?
 
Sist redigert:
Dette ser bra ut Thore! Når grunnarbeidet er ferdig er mye gjort. Mye arbeid som ikke synes. Skal du bruke Jackon Thrmomur videre oppover til dammen?

Her blir det thermomur nesten helt opp, men kommer til å bruke 15cm leca blokker på det som blir over gulvnivået.
 
Dette blir kjepeflott Thore, veldig spennende prosjekt. Gleder meg til å følge med... Å så fin å ryddig annleggs plass da :o
 
Da har vi fått lagt ned 2x5cm Jackofoam isolasjonsplater i gulvet til bygget. Oppe på disse er det lagt byggeplast, avstands holdere for armerings mattene og så armerings mattene på toppen.
Så nå er det å bestille betongbil og å få støpt gulvet så fort som mulig:cool:.
Og når det er gjort, så blir det bygging av murene videre oppover i syv lag til:cool:. Det blir artig det!

Legger ved noen bilder som jeg tok for ca. 10minutter siden.
 

Vedlegg

  • 002.jpg
    002.jpg
    97,5 KB · Sett: 99
  • 004.jpg
    004.jpg
    97,9 KB · Sett: 83
  • 001.jpg
    001.jpg
    97,9 KB · Sett: 80
  • 003.jpg
    003.jpg
    97,6 KB · Sett: 70
Nå går det unna er ja:D det kommer til og bli veldig bra Tore ;) gleder meg til du skal invie dammen :o men tar vel en tur nedover til Telemark for og se om alt blir gjort på beste måte snart:D
 
Nå går det unna er ja:D det kommer til og bli veldig bra Tore ;) gleder meg til du skal invie dammen :o men tar vel en tur nedover til Telemark for og se om alt blir gjort på beste måte snart:D

Høres bra ut. Trenger litt bygnings kontroll:rolleyes::p slik at det ikke går for fort i svingene.
 
I Niigata takker de gudene for fin vekst i mudderdammene, med å helle i sake (risbrennevin). ....... Resten går til dem som hjelper til med å fange fiskene !
 
Jeg har litt sake stående.. Tar gjerne med det, ingen andre måter å bli kvitt dette på, for godt er det ikke!!
 
Tilbake
Topp